#1 Game Changer w pracy programisty

Poniżej lista narzędzi, które usprawnią Twoją pracę w biurze. Zapraszam!

 1. Skróty klawiszowe dla Visual Studio Code:
  a) ctrl + alt + up/down – zaznaczenie i edycja kodu w kilku miejscach jednocześnie,
  b) shift + alt + up/down – duplikacja linijki kodu (ctrl + D dla Notepad++),
  c) alt + up/down – przemieszczanie linijki kodu, metoda Drag & Drop tylko z wykorzystaniem klawiatury,
  d) ctrl + up/down – manipulacja suwakiem.

 2. Ditto – program pełniący rolę schowka. Dzięki niemu możemy skopiować dowolną ilość danych do schowka, a następnie wybrać te, które w danej chwili potrzebujemy. Narzędzie wyposażone w wyszukiwarkę, która sprawia, że w przypadku bardzo dużej ilości danych, możemy łatwo i szybko odszukać to czego potrzebujemy.

 3. Total Commander – menadżer plików, bardzo dobra alternatywa dla systemowego eksploratora plików.

 4. Everything – menadżer plików służący do wyszukiwania plików na systemach operacyjnych rodziny Windows. Głównym przeznaczeniem aplikacji jest sprawne i skuteczne odnajdywanie plików umieszczonych na dyskach twardych. Oferuje funkcjonalności indeksowania zawartości dysków, dzięki temu umożliwia zapamiętywanie i utrzymywanie bieżących informacji o wszystkich plikach. Wyniki natomiast generowane są błyskawicznie, co pozwala na bardzo szybkie odnajdywanie katalogów i plików. Powyższe narzędzie jest bardzo użyteczne zwłaszcza przy pracy z dużą ilością plików i potrzebą szybkiego dostępu do poszczególnych danych. W porównaniu z tradycyjnymi i wbudowanymi rozwiązaniami oferowanymi przy instalacji systemu operacyjnego rozwiązanie “Everything” wypada bardzo dobrze.

 5. F.lux – oprogramowanie wspomagające pracę przy komputerze. Pomaga zmniejszyć szkodliwe działanie niebieskiego światła emitowanego przez ekrany urządzeń elektronicznych. W dzisiejszych czasach korzystamy na co dzień z masy różnych urządzeń elektronicznych – komputerów stacjonarnych, laptopów, smartfonów, tabletów czy iPadów. W wyniku tego nasze oczy narażone są na duże ilości światła niebieskiego, zwłaszcza jeśli regularnie pracujemy na tych urządzeniach. Niebieskie światło ma krótszą długość fali i jest znacznie silniejsze w porównaniu z innymi widmami światła. Może to negatywnie wpływać na naszą jakość snu i zdolność do zasypiania. Oprogramowanie f.lux dostosowuje temperaturę kolorów ekranu w ciągu dnia, odpowiadając na stale zmieniające się warunki oświetleniowe. W porze dziennej ekran emituje bardziej chłodne niebieskie światło odpowiadające naturalnemu światłu słonecznemu. Natomiast w porze wieczorowej ekran emituje ciepłe odcienie bliższe koloru pomarańczowego i czerwonego. Dzięki temu możemy ograniczyć wpływ niebieskiego światła na nasze zdrowie i sen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *